יום שבת, דצמבר 24, 2005

מעצרו של אריאל מלמד

מעצרו של תושב חברון אריאל מלמד בגלל סירוב להשתתף בגירוש יהודים מגוש קטיףניתן להוריד מסמכים מטעם ארגון זכויות האדם ביש"ע כאן: מעצרו של אריאל מלמד מכתב לשר הבטחון

מוצש"ק פר' וישב תשס"ה
24 בדצמבר 2005

לכבוד
תא"ל אבי מנדלבליט
הפרקליט הצבאי הראשי

הנדון: מעצר נקמני של חייל המילואים אריאל מלמד
תוך פגיעה מכוונת ברגשותיו הדתיים

 1. ביום חמישי כ"א בכסלו תשס"ה 22 בדצמבר 2005 עוכב תושב חברון אריאל מלמד לבדיקת רשיונות רכב שגרתית, ובבדיקה התברר כי הוא רשום כ"עריק", עקב העובדה שלא התייצב לשירות מילואים בעת גירוש היהודים מגוש קטיף.

 1. אריאל נעצר מיד והועבר למשטרה הצבאית, ובהתאם לחוק השיפוט הצבאי המתין לשיפוט בפני קצין. למעשה, מדובר בהליך קצר ביותר שניתן היה לסיימו תוך זמן קצר (ה"דיון" אצל הקצין ארך רבע שעה!!) ולשחרר את אריאל לביתו עוד באותו הלילה. ואולם, בבסיס המשטרה הצבאית בענתות העדיפו למשוך את הזמן, להחזיק את אריאל במשך כל הלילה במעצר, ולהביאו בפני קצין-שופט רק ביום ששי בשעה 14:45. זאת למרות שידעו, שאשתו ו-5 ילדיו ממתינים לו לשבת!!

 1. בשעה 15:00 ביום ששי הסתיים הדיון הקצר אצל הקצין-השופט, לאחר שאריאל הודיע (כפי שהיה צפוי מראש) שהוא מבקש להשפט בפני בי"ד צבאי. באותה שעה, אביו של אריאל המתין בשער בסיס המשטרה הצבאית בענתות, על מנת לקחת את אריאל לבית הוריו, שם המתינו לו אשתו וילדיו הקטנים.

 1. ואולם, במשטרה הצבאית החליטו להשאיר את אריאל במעצר, ושלחו אותו, בשעה 15:30 אחה"צ (פחות משעה לפני כניסת השבת!!) ל...בדיקה רפואית. לאחר מכן החזירו אותו למעצר, ללא כל הצדקה חוקית, ואפילו לא אפשרו לו להתקלח לקראת שבת. כמו כן לא אפשרו לאביו להכניס אליו אוכל וחפצים נצרכים לשבת.

 1. רק בשעה 20:00 "נזכרו" בבסיס המשטרה הצבאית בענתות, שאריאל מוחזק במעצר מעבר לזמן המותר בחוק – ואז הודיעו לו שהוא משוחרר. מובן, שאריאל נאלץ להשאר בבסיס המשטרה הצבאית במשך כל השבת, על מנת להמנע מחילול שבת.

 1. אנו דורשים לחקור מי האחראים להתנהלות בלתי-מתחשבת ובלתי-חוקית זו כלפי אריאל, ולהביאם על עונשם.

 1. בשולי הדברים נעיר, כי לעצם הרדיפה של המשטרה הצבאית אחר חיילי מילואים שסרבו לקחת חלק בגירוש אחיהם היהודים מגוש קטיף (במקרה של אריאל – שני אחיו היו בין המגורשים ומתגוררים עד היום כפליטים בבתי מלון!!) – הוא מעשה של נקמנות שמוטב היה לוותר עליו.

בכבוד רב,


אורית סטרוק
מנהלת


מוצש"ק פר' וישב תשס"ה
24 בדצמבר 2005

לכבוד
שר הבטחון
מר שאול מופז

הנדון: מעצר נקמני של חיילי מילואים
שנמנעו מלקחת חלק בגירוש יהודי גוש קטיף

 1. מצ"ב מכתבנו לפרקליט הצבאי הראשי, בעניינו של חייל המילואים אריאל מלמד, שנאלץ לבלות 3 ימים, כולל שבת, במעצר, עקב העובדה שהוא רשום כ"עריק". אריאל שוחרר ממעצר בליל שבת בשעה 20:00, ונאלץ "לבלות" את השבת בבסיס המשטרה הצבאית בענתות, הרחק מאשתו ו-5 ילדיו הקטנים.

 1. אין ספק, שהתנהגות המשטרה הצבאית כלפי אריאל היתה התנהגות נקמנית ואכזרית, ואין לה דבר וחצי דבר עם שמירת חוק, אלא אדרבה היא מהווה הפרת חוק מצד המשטרה הצבאית.

 1. אריאל, שהתנדב לשרת ביחידת שדה למרות פרופיל נמוך, והגיע תמיד במסירות ובהתמדה לכל שירות מילואים – זוכה ליחס נקמני מצד צבא הגנה לישראל רק משום שלא הסכים ל'קחת חלק בגירוש אחיו מבתיהם (במקרה המדובר – שני אחיו של אריאל, חנן וידידיה, הם ממגורשי הגוש, ומתגוררים עד היום כפליטים בבתי מלון!!)

 1. במהלך הדיון הקצר אצל הקצין-השופט, התברר לאריאל שבנוסף למעצרו ולניהול המשפט נגדו, הוחלט גם לשלול ממנו, ומיתר חיילי המילואים שלא הסכימו להשתתף בגירוש – את הנשק האישי, ובכך למעשה להפקיר את בטחונו ואת בטחון בני משפחתו (אריאל מתגורר בתל רומידה).

 1. התנהלות זו של הצבא כלפי חיילי המילואים שלא הסכימו ליטול חלק (ישיר או עקיף) בגירוש אחיהם היא הנהלות נקמנית שאין לה מקום. במיוחד לאור העובדה, שרשויות אכיפת החוק כבר החליטו, שרוב רובם של האזרחים שפעלו בדרכים לא חוקיות על מנת למנוע את הגירוש – לא יועמדו לדין (דברים אלה נמסרו בשבוע שעבר לועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת ע"י המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן). אם כנגד מי שפעלו באופן אקטיבי נגד הגירוש הוחלט על גישה מקלה, ודאי יש לנקוט גישה מקלה גם כלפי מי שהעדיפו באופן פסיבי להמנע מלקחת חלק בפעולת הגירוש.

 1. אנו קוראים לך להודיע על שינוי גישה כלפי אותם חיילי מילואים, להמנע ממעצרם והעמדתם לדין, ובודאי להמנע מהחרמת נשקם האישי.


בכבוד רב,


אורית סטרוק
מנהלת

העתק: חברי כנסת

3 Comments:

Anonymous אנונימי said...

מסכנים שכמותכם.
פורעי חוק, זה מה שאתם.
בהמות גסות.
יש להתייחס אליכם בדיוק כמו למחבלים.
משחיתי דימוקרטיה.
אתם המיץ של הזבל במדינה הזאת

11:36 לפנה״צ  
Anonymous אנונימי said...

למגיב הנ"ל:
ימחשימך חתיכת טינופת רקובה , מי ייתן ולפני שתירקב בגיהנום עם שאר צוררי ישראל כמו אנטיוכוס היטלר ויוסי שריד , תפגע בפיגוע של החברים שלך: הפת"ח והחמאס, אבל שתשאר בחיים: רק נטול גפיים, אגב נטול זה בלי, כלומר ללא ידיים ורגליים אלא שעקב היותך חילוני אנלפבית זה הזמן גם ללמוד עברית, חתיכת אנטישמי מסריח, איך אמר פרופסור צימרמו על ילדי חברון ? נוער היטלר? אז אתה ה אס אס בכבודו ובעצמו, כלב מסריח, רד כבר לגרמניה שילמדו אותך למה צריך מדינה יהודית, אנטישמי מסריח, יימח שמך , בן...

10:17 אחה״צ  
Anonymous אנונימי said...

כמו שאמרו לפני, המיץ של הזבל. חבל מאוד שאתה חושב שיוסי שריד הוא צורר ישראל. יוסי שריד הוא איש צדיק, ואתה רשע.

4:35 אחה״צ  

הוסף רשומת תגובה

<< Home

stats count